SDH radvanice

SDH RADVANICE

+(420) 777880912
Radvanice 13, 542 12, Radvanice  
Vítejte
na stránkách SDH Radvanice

Zprávy a sdělení

Mimořádná schůzka výboru

Dne 27.11. proběhla schůzka výboru SDH, zápis si můžete přečíst zde.

Výborová schůze SDH 24.10.2015

Program
- mikulášská nadílka: zábava, soutěže, karneval pro děti ...
- rekonstrukce klubovny
- dočasné jmenování jednatele: Petr Lukášek, pevná volba proběhne na výroční valné hromadě
- stanovení pevného termínu schůzek a to poslední pátek v měsíci od 19:00 bez rozesílání SMS
- datum oslav 140. výročí založení je 25.6.2015
- rozpočet na příští rok (pro schůzku s OÚ Radvamice)
- dále proběhla revize účetnictví za poslední období (bez závad)

Nohejbalový turnaj

OHLAŠOVÁNÍ PÁLENÍ

Informace pro občany

V případě, že máte v plánu pálit na svém pozemku větve, klestí a jiný přírodní materiál je potřeba toto nahlásit na HZS ČR, což lze jednoduše pomocí formuláře na stránkách HZS Královehradeckého kraje
ZDE

OSH TRUTNOV - Informace pro SDH : Popalky

Milí přátelé,

jak jsem vás již dříve informoval, krajské sdružení hasičů se rozhodlo podporovat léčení vážně popálených.

U příležitosti Mezinárodního dne boje proti popáleninám, který je 8. října, pořádáme ve spolupráci s nadací Popálky veřejnou sbírku, jejíž výtěžek by se použil na léčbu vážně popálených, kterou nehradí zdravotní pojišťovny, například na laserovou léčbu jizev, na hojivé masti a stahovací prostředky, případně by se z výtěžku přispívalo sociálně slabším i na jízdné na potřebné zákroky.

Podařilo se zajistit sponzora, který na akci zcela zdarma věnoval tisíce sad náplastí k optimálnímu ošetření popálenin - příjemně chladí, tlumí bolest a rychle hojí. Další sponzor na akci připravil tisíce příruček s radami, jak předcházet rizikům a jak správně postupovat při různých druzích popálení.

Vážný úraz tohoto druhu obvykle těžce zasáhne život celé rodiny a na celé roky jej obrátí na ruby. V nelehké situaci se ocitají sami, protože léčba je nejen vyčerpávající, ale i dlouhodobá, finančně nákladná a pro mnoho rodin až neřešitelná. Chtěli bychom se proto pokusit alespoň trochu pomoci rodinám, kterým popálenina takto náhle změní život, a oslovit co nejširší okruh lidí s cílem vybrat od nich drobný příspěvek pro usnadnění léčby těžce popálených. Za příspěvek ve výši 30 Kč dárci můžeme předat náplasti v hodnotě 150 Kč a letáček s informacemi o řešení popálenin.

Je možné jen „prodávat“ náplasti na ulici nebo uspořádat akci pro veřejnost a při ní vybírat příspěvky. Před akcí uspořádám tiskovou konferenci, na které se pokusíme zástupce krajských médií přesvědčit o mediální podpoře této akce ještě před jejím započetím, informovat o připravovaných akcích, případně je přesvědčit o účasti na některých z nich.

Proto, prosím, informujte mě nebo okresní starosty, abychom dokázali zajistit mediální podporu. Max. týden před akcí vám dodáme náplasti, příručky a průkazky s oprávněním pořádání sbírky.

Prosím, alespoň symbolicky podpořte lidi s vážnými popáleninami.
Znovu ukažme, že nám utrpení jiných není lhostejné.


Jiří Orsák
starosta KSH KHK

Novinky

18.6.2019 20:49

Ve fotogalerii najdete fotky z  Poháru starosty Hajnice a z okresního kola požárního sportu kde se naši umístili na třetím místě

12.5.2019 13:36
Ve fotogalerii najdete fotky z Pálení čarodějnic a z okrskového kola požárního sportu v Jívce

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Odkazy