SDH radvanice

SDH RADVANICE

+(420) 777880912
Radvanice 13, 542 12, Radvanice  
Vítejte
na stránkách SDH Radvanice

Zprávy a sdělení

OSH TRUTNOV - Informace pro SDH : Popalky

Milí přátelé,

jak jsem vás již dříve informoval, krajské sdružení hasičů se rozhodlo podporovat léčení vážně popálených.

U příležitosti Mezinárodního dne boje proti popáleninám, který je 8. října, pořádáme ve spolupráci s nadací Popálky veřejnou sbírku, jejíž výtěžek by se použil na léčbu vážně popálených, kterou nehradí zdravotní pojišťovny, například na laserovou léčbu jizev, na hojivé masti a stahovací prostředky, případně by se z výtěžku přispívalo sociálně slabším i na jízdné na potřebné zákroky.

Podařilo se zajistit sponzora, který na akci zcela zdarma věnoval tisíce sad náplastí k optimálnímu ošetření popálenin - příjemně chladí, tlumí bolest a rychle hojí. Další sponzor na akci připravil tisíce příruček s radami, jak předcházet rizikům a jak správně postupovat při různých druzích popálení.

Vážný úraz tohoto druhu obvykle těžce zasáhne život celé rodiny a na celé roky jej obrátí na ruby. V nelehké situaci se ocitají sami, protože léčba je nejen vyčerpávající, ale i dlouhodobá, finančně nákladná a pro mnoho rodin až neřešitelná. Chtěli bychom se proto pokusit alespoň trochu pomoci rodinám, kterým popálenina takto náhle změní život, a oslovit co nejširší okruh lidí s cílem vybrat od nich drobný příspěvek pro usnadnění léčby těžce popálených. Za příspěvek ve výši 30 Kč dárci můžeme předat náplasti v hodnotě 150 Kč a letáček s informacemi o řešení popálenin.

Je možné jen „prodávat“ náplasti na ulici nebo uspořádat akci pro veřejnost a při ní vybírat příspěvky. Před akcí uspořádám tiskovou konferenci, na které se pokusíme zástupce krajských médií přesvědčit o mediální podpoře této akce ještě před jejím započetím, informovat o připravovaných akcích, případně je přesvědčit o účasti na některých z nich.

Proto, prosím, informujte mě nebo okresní starosty, abychom dokázali zajistit mediální podporu. Max. týden před akcí vám dodáme náplasti, příručky a průkazky s oprávněním pořádání sbírky.

Prosím, alespoň symbolicky podpořte lidi s vážnými popáleninami.
Znovu ukažme, že nám utrpení jiných není lhostejné.


Jiří Orsák
starosta KSH KHK

Novinky

9.3.2022 19:57

SDH Radvanice 🚒 vás srdečně zve v sobotu 19.3.2022 na Josefovskou zábavu. Věříme, že se nám po dvouleté pauze podaří navázat na tradici. Žluté vstupenky z předprodeje roku 2020 jsou stále v platnosti, jinak budou k zakoupení na místě. Pokud máte zájem o rezervaci stolu, piště na email info@sdhradvanice.eu.

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Odkazy